הדברה בטוחה

ב

שנים האחרונות המודעות לשמירה על איכות הסביבה הולכת וגדלה. בהתאם לשינויי התפיסה שחלו בעולם כולו, גם בתחום ההדברה נעשו שינויים מרחיקי לכת. בעבר השימוש ברעלים ובכימיקלים היה רווח, כיוון שנהוג היה לחשוב שפיזור כמות גדולה של רעל יעיל יותר בהרחקת מזיקים לטווח הארוך. כיום ישנם אמצעים מתקדמים יותר להרחקה ולהדברה של מזיקים שפגיעתם בסביבה נמוכה משמעותית מההדברה הקונבנציונלית.
היתרונות של הדברה בטוחה הן ראשית כל פגיעה מזערית בסביבה. בהדברה בטוחה כמות הרעלים נמוכה ולכן אין סכנה של פגיעה בטבע על ידי חלחול לאדמה וזיהום הקרקע ומי התהום. חומרי ההדברה הבטוחה מתפרקים במהירות ולא מזהמים את הטבע, בניגוד לחומרי ההדברה המסורתית, שנשטפים עם מי הביוב אל הקרקע ומזהמים את הסביבה שנים רבות לאחר ההדברה.
בהדברה הכימיקלית המסורתית, מגע עם החומר או שאיפתו היו יכולים להוות סכנת חיים של ממש גם ליצורים חיים אחרים, כמו חיות מחמד ותינוקות, ונדרש היה לפנות את הבית למספר שעות עקב הסיכון והריח החזק של החומר. ההדברה הבטוחה היא חסרת ריח, היא פוגעת במזיק עצמו בלבד ולא מסוכנת לבריאותם של אחרים.
הדברה בטוחה מתבססת על ידע אמין ומוכח אודות הרגלי החיים של המזיקים והתפתחויות מדעיות חדשניות. דוגמא להדברה בטוחה היא למשל שימוש בפרומונים לצורך לכידת חרקים. הפרומונים הם חומרים לא רעילים המופרשים מגוף החרק, ומשמשים לאיתות ולתקשורת בין החרקים. כל פרומון ייחודי למין מסוים ובעל תפקיד מוגדר. על ידי הכרת מין החרק, הפרומונים המופרשים ממנו והאות שהם מייצגים, ניתן ליצור מלכודת או סימון מבלבל להרחקתו. דוגמה נוספת להדברה בטוחה היא הדברה באמצעות עזרים מכנים, כמו מלכודות שונות וכלובים, שיטה יחסית זולה ופשוטה. גם פיזור ג’ל רעיל להרחקת נמלים או שימוש במכשיר אלקטרוני בעל תדר מסוים להרחקת חולדות נחשבים כאמצעי הדברה בטוחה, כיוון שהם מיועדים למזיקים ספציפיים ולא מהווים פגיעה בסביבה.

שבע סיבות מצוינות

לבחור בעשרת ההדברות

ניסיון, אמינות ואדיבות

עבודה בטיחותית ללא ריח וללא הפרעה ביום יום

שימוש בחומרים ירוקים ידידותיים לסביבה ובעלי תו תקן

מענה 24/7

היתר הדברה תקף

אחריות לכל עבודה

ייעוץ ללא תשלום

יש לכם שאלה?

טלפון

052-3043046

דואר אלקטרוני

info@10had.co.il

אנחנו מגיעים ל:

אזור השרון, אזור המרכז, אזור השפלה, אזור צפון השרון

צריכים הדברה לבית או לעסק?