הדברת פרעושים – מה עושים?

אם אתם מבחינים בפרעושים בסביבת המגורים שלכם, יש לבצע הדברת פרעושים גם על חיות המחמד שלכם, וגם בסביבת הבית כולה. כאשר מדובר בבעלי החיים, תוכלו למצוא היום מגוון רחב של תכשירים שונים ואמצעי הגנה עבור בעלי החיים, אשר מרחיקים מהם את הפרעושים, וחייב להשתמש באמצעים הללו עוד לפני שמבחינים בפרעושים. אם יש לכם חיות מחמד אשר נמצאות בגינת הבית או מסתובבות בחוץ, אתם חייבים להשתמש בתכשירים אשר ימנעו מפרעושים להצמד אליהם, ולקראת הקיץ חשוב לבצע את ההגנה הזו אשר תשמור גם על חיות המחמד שלכם, וגם על סביבת המגורים שלכם.

אם כבר בוצעה ההדבקה, ויש פרעושים על חיות המחמד שלכם ובגינה, יש לבצע ריסוס נגד פרעושים מוקדם ככל האפשר, לפני שיתרבו.

הדברת פרעושים מקצועית

הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא פשוט לפנות אל איש מקצוע מומחה בתחום ולתת לו לבצע עבורכם ריסוס פרעושים בבית. פנו אל מדביר מומחה ומקצועי שיגיע אליכם ויבחן את סביבת המגורים שלכם, ועל פי כך הוא יחליט מהו סוג ההדברה שיש לבצע – האם רק בחלק החיצוני של הבית, האם יש צורך גם בחלק הפנימי של הבית לבצע את ההדברה ועוד.

חשוב לדעת שעוד לפני ההדברה, במיוחד אם מדובר בהדברה בתוך הבית, ייתכן כי המדביר יבקש מכם לבצע פעולות מקדימות כמו שאיבה של שטיחים, ניקיון יסודי לבית ועוד.

ריסוס חיצוני

בשטח החיצוני של הבית המדביר יבצע ריסוס יסודי בכל פינה על מנת להשמיד את הפרעושים ולמנוע חזרה שלהם. לעיתים, במיוחד אם מדובר במקום נגוע מאוד ועם ריבוי פרעושים, ייתכן כי המדביר יצטרך לחזור לאחר זמן מה לוודא כי אכן ההדברה בוצעה כראוי ולא היו פרעושים ששרדו אותה, ואם כן – הוא יצטרך לחזור שוב על פעולת ההדברה.

שימו לב להישמע לכללים של המדביר בזמן ביצוע ההדברה ואחריה – בין אם זה פינוי הבית למספר שעות או ימים, להכניס את חיות המחמד הביתה ולא לתת להם לשהות בחצר מיד לאחר ההדברה ועוד, הכל בהתאם לסוג הריסוס בו הוא ישתמש.

Recent Posts