הדברת קרציות

מ

זיקים הנטפלים בד”כ לחיות המחמד שלנו ולעיתים אלינו.
אחד הבעיות הנפוצות כשמביאים חיית מחמד הביתה היא שהוא מביא איתו טפילים שונים לא רצויים בצורה של טפיל ופונדקאי. הטפילים השונים הללו ובעיקר הקרציות יכולות לגרום לבעיות הרבה יותר גדולות מגודלן האמיתי .

מהי קרצייה?
מערכה : פרוקי רגליים.
מחלקה : עכבישניים.
משפחה : קרציות.

אומנם קשה להבין את הקשר בינם לבין העכבישים אך יש להם את אותו כמות של זוגות רגליים ( 4 זוגות רגליים ) , לדוגמא לנמלה או זבוב יש 3 זוגות רגליים ( כי הם חרקים).
בארץ ישנם כ-40 מיני קרציות ו – 2 מיני קרציות עיקריים: הקרציה הקשה (קרציית הכלב) והקרצייה הרכה (קרציית המערות).

המשותף לכל הקרציות שהן טפילים חיצוניים שניזונים מדם , קרצייה ניזונה מדם בכל דרגות ( שלבי החיים ) שלהן לעומת הפרעוש שניזון מדם רק בשלב הבוגר. הקרצייה מהרגע שיוצאת מהביצה זקוקה לדם ולשם כך היא במרדף אחר פונדקאי שיספק לה את הצרכים למחיית שזה דם של חתול/כלב ובהיעדר פונדקאי אלינו בני האדם .

בדר”כ נראה בבית את הקרציה הקשה (קרציית הכלב) מכיוון שהם נמשכות יותר לחיות הבית שלנו והן לא צריכות לחיות בסביבה של מערה כמו הקרצייה הרכה , דבר שמקל עלייה לחיות בקרבתינו כי היא יכולה להטיל ביצים אצלינו בבית והיא לא חייבת להטיל את הביצים בחול או על צמחים .
עליית הקרצייה על הפונדקאי :

בטבע היא מחכה בקצה העלה של הצמח , הפונדקאי עובר והקרצייה מטפסת עליו . דבר שחשוב לעשות כאשר חוזרים מהשטח זה לבדוק את הבגדים והגוף שלנו שלא הבאנו בטעות איתנו קרצייה הביתה.

הקרצייה מעבירה את “קדחת הכתמים” כאשר קיים טיפול למחלה זאת בבתי חולים.
לא מרגישים את עקיצת הקרצייה מכיוון שהיא מפרישה חומר אלחוש תוך כדי העקיצה ולכן חשוב לדעת שאם אתם חשים כעבור 3-8 ימים לאחר את הטיול כאבי ראש, חולשה כללית בגוף וכאבים שאלו תסמיני המחלה מומלץ לפנות מיד לבית חולים קרוב ולעדכן את הרופא.

שבע סיבות מצוינות

לבחור בעשרת ההדברות

ניסיון, אמינות ואדיבות

עבודה בטיחותית ללא ריח וללא הפרעה ביום יום

שימוש בחומרים ירוקים ידידותיים לסביבה ובעלי תו תקן

מענה 24/7

היתר הדברה תקף

אחריות לכל עבודה

ייעוץ ללא תשלום

טלפון

052-3043046

דואר אלקטרוני

info@10had.co.il

אנחנו מגיעים ל:

אזור השרון, אזור המרכז, אזור השפלה, אזור צפון השרון

יש לכם שאלה?

צריכים הדברה לבית או לעסק?