מזמינים הדברת פרעושים? זה כל מה שאתם צריכים לדעת!

פרעושים וקרציות מוצצים דם לא רק של בעלי חיים, אלא גם של בני אדם, ולכן מדובר במזיקים אשר יכולים להפריע לא רק לחיות המחמד שלכם, אלא להוות גם סכנה בריאותית לבני הבית. לרוב, הם מגיעים אל שטח הבית באמצעות בעלי חיים אשר מעבירים אותם, ולכן אם יש לכם כלבים או חתולים אשר עיקר המחיה שלהם היא בגינת הבית והם נוטים גם לצאת החוצה, הסיכון בהדבקה שלהם הוא גבוה יחסית.

לכן חשוב מאוד להקפיד תמיד על הגנה של בעלי החיים. אתם יכולים להשתמש בקולר ייעודי, קפסולות מיוחדות, אבקות לפיזור על הפרווה של חיית המחמד שלכם ועוד שלל מוצרים שקיימים היום בשוק ומרחיקים את הפרעושים מחיות המחמד וכך מונעים את ההדבקה.

לפני ההדברה

לפני שמתחיל ההליך של ריסוס נגד פרעושים חשוב מאוד לבצע שאיבה יסודית של כל השטחים עליהם חיות המחמד שלכם רובצות, בין אם אלו מיטות ייעודיות של חיות המחמד ובין אם אלו רהיטים שלכם בבית, שטיחים ואפילו מיטות שהחיות נוהגות לעלות עליהן. את השקיות אליהן מבצעים את השאיבה יש להעביר למדביר על מנת שהוא יבצע ריסוס שישמיד גם את הפרעושים שנשאבו – שלא ימצאו להם מקום מרבץ אחר ויתרבו בו וחשוב לבצע גם ריסוס פרעושים בגינה בכדי למנוע חזרה שלהם אל תוך הבית.

שימו לב כי ישנם חומרי ריסוס שדורשים הרחקה של בעל החיים מהבית, ולעיתים גם בני אדם, לטווח של בין 12-24 שעות, ולכן חשוב לקבל מידע על כך מהמדביר לפני ההדברה ולהיות ערוכים לכך.

תהליך ההדברה

את ההדברה עצמה מבצע המדביר באמצעות חומרי ריסוס עוצמתיים, אותם הוא מתאים על פי המקום, עד כמה הוא נגוע, האם מדובר בשטח פנימי סגור או בגינה חיצונית ועוד. לכן חשוב מאוד לפנות אל מדביר מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום, איש מקצוע שיש לו את כל הידע הדרוש בכדי לבצע את עבודות ההדברה על הצד הטוב ביותר ולבצע את ההתאמה הנכונה לכל מצב ומצב, ולא מיד משתמש בחומרי ההדברה החריפים ביותר כאשר לא באמת יש צורך בכך.

Recent Posts